OFİS TAŞIMA

Kamu kurumlarının ya da özel kurumların eşyalarının bir yerden başka bir yere taşınması işlemine kurumsal taşımacılık (ofis taşıma) denir. Kurumsal taşımacılık ihtiyacı da son yıllarda evden eve nakliyat sektörü tarafından karşılanmaktadır. Evden eve ve parça eşya taşımadan farklı olarak nakliyat işleminin büyüklüğüne göre denetmen ve denetmen heyeti gözetiminde yapılan bir taşımacılık işidir.

ankara kurumsal nakliyatSağlık, hukuk, eğitim, fabrika, banka, fuar, ofis, okul, kütüphane gibi organizasyonlar belirli aralıklarla ofis taşımacılığı gibi kurumsal taşımacılık hizmetine ihtiyaç duyarlar. Nakliyesi gerçekleşecek organizasyona ait bilgilerin güvenliği açısından gözetmen ya da gözetmen heyetine büyük görevler düşmektedir.

Kamu kurumlarını kapsayan kurumsal taşımacılık, şirket, ofis gibi kuruluşları içine alan taşımacılıktır. Ekspertiz hizmeti ile eşyaların büyüklüğü ve miktarı, kaç kişi tarafından taşınacağı, kullanılacak araç ve ambalaj malzemeleri ve sigorta bedeli belirlenir. Uygun rapor ile detaylı bilgi sunulur. Kurumsal taşımacılık, kendine has özellikleri ile çok daha profesyonel hizmet ve teknik ekibinin daha fazla tecrübeli olmasını gerektirir. Taşıma organizasyonları belirli bir plan ve program çerçevesinde yürütülmelidir. Eşyaların tespit edilmesi ile başlayan planlı ve düzenli çalışma eşyaların teslimine kadar sürmelidir. Geniş ve büyük demirbaş mobilyalar, sökme ve montaj işlemlerinde büyük dikkat gerektiren, tecrübeli ustalar tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

ankara büro taşımacılığıTaşınmanın ne zaman ve hangi koşullarda gerçekleşeceği imzalanan ayrıntılı bir sözleşme ile yapılır. Taşınma tarihinin başlangıç ve bitişini kapsayacak yol taşıma sigortası yapılmalıdır. İsteğe bağlı olarak taşımanın tamamı ya da günlük araç ve personel desteği ile bölüm bölüm taşınabilir.

İlk olarak taşınma için gerekecek araç ve teknik eleman sayısı, gerekli zaman ve taşıma yöntemi belirlenmelidir. Taşınması gereken dosyaların düzenli bir şekilde kolilenip numaralanması gerekir. Özellikle hastane taşıması çok dikkat gerektiren bir konudur. Hassas cihazların zarar gelmeden taşınması için kurumsal taşımacılık işini yapacak olan personelin mutlaka eğitim almış olması gerekmektedir.

Okul ve bankaların iş günlerinde hizmet halinde olması gerektiğinden taşımanın en uygun zamanda yapılması gerekir. Fabrika ve tekstil taşımacılığında askılı taşıma hizmeti ile ürünler zarar görmeden daha rahat taşınır.

Kurumsal taşımacılık yapan firmaların lojistik nakliye, ambalajlama ve eşya depolama gibi hizmetleri de bünyesinde barındırmasını gerekir.

İstanbul Ofis Taşıma

Kurumsal Nakliyat ihtiyaçlarınız için Uzman Kardeşler Nakliyat 25 yıllık tecrübesi ve onlarca Kurumsal Referansıyla sizlere en iyi hizmeti verebilecek ender firmalardan bir tanesidir.

ankara işyeri taşımacılığı